Defacer Team
wellcome


# : Islamic Hackerz Team : # :
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 شبیه سازی شبکه ها

Go down 
AuthorMessage
khashayarnai

avatar

Posts : 40
Join date : 2010-12-23
Age : 33
Location : تهران

PostSubject: شبیه سازی شبکه ها   Tue Aug 21, 2012 5:42 pm

تکنیک شبیه سازی در دنیای شبکه های کامپیوتری، می تواند عملکرد شبکه های مختلف را با محاسبات دقیق ریاضی و مشاهدات مجازی مدلسازی نماید. عملکرد شبکه با در نظر گرفتن نرم افزار ها و سرویس های موجود، می تواند در یک آزمایشگاه مجازی شبیه ساز انجام پذیرد. علاوه بر آن می توان با استفاده از نرم افزار های موجود و تغییر مشخصه های مربوط به شبکه ، کارایی یک شبکه را در وضعیت های متفاوت اندازه گیری نمود. کاربران این نرم افزار ها می توانند با تغییر ویژگی ها به آنالیز شبکه های مورد نظر خود بپردازند. اکثر نرم افزار های این ژانر از پروتکل های مرسوم مانند Wireless LAN، Wi-Max، UDP و TCP پشتیبانی می کنند. نرم افزار های تجاری شبیه ساز شبکه دارای یک محیط گرافیکی کاربر پسند هستند، در حالی که بسیاری از آن ها تنها با کد ها و دستورات سر وکار دارند. معمولا شبیه سازی یک شبکه کار ساده ای نیست، با این وجود با استفاده از نرم افزار هایی مانند IT Guru می توان پروژه های تحقیقی مفیدی ارائه داد. در ادامه مطلب به بررسی نرم افزار IT guru Academic Edition ( طریقه نصب و یک مطالعه موردی ) می پردازیم.

آشنایی با OPNET

شرکت Opnet Technologies ، در سال 1986 تاسیس گردید و در سال 2000 فعالیت های خود را بصورت عمومی گسترش داد. مرکز اصلی شرکت در مریلند مستقر گردیده و دفاتری نیز در کری، کارولینای شمالی، ناشوآ، همپشیر، دالاس، تگزاس، سانتاکلارا و کالیفرنیا دارد. علاوه بر این مراکز Opnet دارای دفاتری بین المللی در انگلستان، فرانسه، بلژیک، آلمان و سنگاپور است.

نرم افزار IT Guru Academic Edition

ازنرم افزار های ارائه شده توسط این شرکت می توان IT Guru Academic Edition را نام برد. این نرم افزار دارای امکانات مدلسازی و شبیه سازی شبکه ها برای بررسی میزان کارایی و تست پروتکل ها است.
Back to top Go down
View user profile
 
شبیه سازی شبکه ها
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Defacer Team :: دیفیس سایت :: other method-
Jump to: