Defacer Team
wellcome


# : Islamic Hackerz Team : # :
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 روتر و هك روتر 1

Go down 
AuthorMessage
khashayarnai

avatar

Posts : 40
Join date : 2010-12-23
Age : 33
Location : تهران

PostSubject: روتر و هك روتر 1   Thu Dec 23, 2010 6:37 pm

در مورد روترها , این که چی هستن و چطور میشه با اونها ارتباط برقرار کرد و کار کرد صحبت خواهیم کرد . این متن بصورت سریالی خواهد بود , و این قسمت اول :Router چیه ؟
رو به دو دسته تقسیم میکنن :

روتر های سخت افزاری: ( که یک دستگا ه صرفآ برای ما کار routing رو انجام میده , و برای کارش هیچ احتیاجی به یه کامپیوتر نداره , بلکه خودش درست مثل یک کامپیوتر Ram,CPU,System-Board,Slot,… داره و البته سیستم عامل مخصوص به خود که به اسم IOS هم اون رو میشناسن . یه روتر سخت افزاری درست مثل یه کامپیوتر محل های برای اضافه کردن کارت های جانبی و ... رو داره .روترهای نرم افزاری : ( که در واقع بک روترسخت افزاری شبیه-سازی شده هستن .ازنظر کارکردی عملآ کار یک روتر نرم افزاری رو میکنن ولی خیلی مزایا و کارها هست که فقط توسط یک روتر واقعی ( سخت-افزاری) قابل انجام هست ... . روترهای نرم افزاری رو همون سیستم عامل ها شبیه سازی میکنن . و در واقع میشه گفت که یک سیستم عامل رو (توسط امکاناتی که خودش بما داده , مثلآ Routing and Remote access در ویندوزهای سرور مایکروسافت . ) جوری تنظیم میکنن که کار یک روتر رو برای ما انجام بده . در یک سیستم عامل وثل ویندوز 2000 سرور , این کار به راحتی نصب 2 عدد کارت شبکه و راه-اندازی یک سرویس هست ! ولی در سیستم عاملی مثل یونیکس/لینوکس با کمی دردسر بیشتر هم همراه خواهد بود . Jکار یک Router چیه ؟
روترها همونطور که از اسمشون پیداست (Router=مسیر یاب ) کارشون مسیر یابی برای بسته ها (Packet)ی اطلاعات در شبکه هست . روتر میگرده و بطور مثال کوتاه ترین مسیر رو برای رسیدن این متن از سرور ما به کامپیوتر شما , کوتاه ترین مسیر رو از بین هزاران-هزار کامپیوتر متصل به اینترنت پیدا میکنه . البته این کار به این سادگی که شنیدین نیست و بر عکس یک کر پیچیده هست که فقط روتر ها اون کار رو بلدن , به کسی هم یادش نمیدن. J یه روتر همچنین میتونه دو شبکه مجزا رو که هر کدوم nodeهای خودشون دارن رو به هم وصل کنه .
یه روتر همچین میتونه مثلآ بصورت به Access Server عمل کنه . این اکسس سرور دقیقآ همون چیزی هست که شما وقتی شماره ISP رو میگیرید , ارتباط شما رو با سرور اونجا برقرار میکنه . IP هم که شما بعنوان Server-IP و یا Default-Gateway در گزارش IPConfig می بینید , در واقع IP همون Access Servere که یه روتر هست که به اون ابزاری ( کارت جانبی) اضافه کردن که کنترل و مدیریت مودم ها رو به عهده داره .
البته حتمآ میدونید که , این اکسس سرور نیست که به شما ip میده یا شما رو تغذیه میکنه ... .
البته این ها تنها کارهایی نیستن که یه روتر میکنه, بلکه کارهای بسیار زیاد و قابلیتهای مفید دیگری هم هستن که خارج از حوصله این متنه ... .Router دستور کار خودش رو از کجا تهیه میکنه ؟
خوب ... . وقتی یه مدیر شبکه میخواد یه کاربر برای سرورش تعریف کنه, کامیوتری رو به شبکه اش اضاف کنه با مثلآ یه میل-سرور راه اندازی کنه , خیلی راحت میشینه پشت سرورش ( فرض میکنیم Win2000 AS) و بکمک Active-Directory service کابر جدید و کامپیوتر جدید رو به دامین (Domain) اضافه میکنه , و با نسب Exchange server میل سرورش رو هم راه میندازه .

ولی یه روتر که هیچکدام از این چیرها رو نداره... !!!! L نهایت لطفی که ممکنه جناب روتر بما کنه اینه که IOS prompt رو در اختیار ما بذاره که اون هم بصورت Text-Base هست , یعنی شما فقط با چیزی شبیه محیط Dos سر و کار دارید . حتمآ با ناراحتی تمام پیش خودتون این فکر رو میکنین که :" لعنتـــــــــی ... باید بشینم همه چی رو دونه دونه و با زیر-رو کردن قسمت های مختلف و زمخت و خشک ISO , وارد کنم ... " .

خوب این هم روشی هست واسه خودش . ولی احمقانه ترین کاری هست که یه admin ممکه انجام بده !!!

این کار مثل این میمونه که بشینی تموم تنظیمات active-directory رو از طریق ابزارهای اغلب تحت داسmicrosoft active-directory support tools انجام بدی , اون هم از روی همون سرور !!!!!!!!!!

ولی خوشبختانه راه دیگری هم هست که اون , همونStartup-Config روتر ماست .

این startup-config فایلی هست که برای یک روتر , دقیقآ همانند یک Command.com/Autoexec.bat/Config.sys برای سیستم عامل داس عمل میکنه . البته اضافه کردن command.com به لیست این مثال بنا به دلایلی درست نیست , ولی به همون دلایل هم (بعدآ خواهید دونست چرا ... ) میشه این رو حساب کرد . بگزریم
Back to top Go down
View user profile
 
روتر و هك روتر 1
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Defacer Team :: دیفیس سایت :: other method-
Jump to: